Mint ismeretes, tavaly szeptemberben Pavlik a 7. menetben brutálisan kiütötte versenytársát, ekképp az azonnali visszavágóhoz nem biztos, hogy jó ötlet volt ragaszkodnia a vesztes bokszoló táborának.
“Tudom, hogy Taylor törleszteni akar, ő egy nemes versenytárs, de törekvése bukásra ítéltetett” – beszélt a visszavágóról Pavlik. “Az a szándéka, hogy megverjen, hisz is a győzelmében, ezért áll ki újra ellenem. De nem nyerhet. Én csak erre a küzdelemre fokuszálok. Több felvételt megnéztem, mint egyébként szoktam. Edzőmmel most azon dolgozunk, hogy kijavitsuk azokat a hibákat, amiket az első mérkőzésünk alkalmával elkövettem. A visszavágón már biztosan nem fogom annyira kiemelni az állam!”
Az említett februári visszavágó, a korábbi híreknek megfelelően, nem középsúlyban, hanem egy úgynevezett köztes súlykategóriában lesz megredezve, aminek súlymaximumát nem sokkal a nagyközépsúly felső határa alatt húzták meg.
“A visszavágó kemény lesz, de azt gondolom, hogy neki sokkal többet kell javulnia, mint nekem. Nagyszerű edzőtáborban van részem. Extra motívációm, hogy világbajnokként lépek majd ringbe” – beszélt a fiatal ohiaoi ökölvívó. “Egy olyan szintre értem a felkészültségi állapotomat illetően, amilyet ezelőtt még soha nem tapasztaltam.”
A két ökölvívó első küzdelme a tavaly esztendő egyik legnagyszerűbb küzdelmét hozta, és a visszavágó is hatalmas csatát ígér. Ekképp a közvetítő HBO a mérkőzést PPV-ben sugározza. A korábbi bejelentések szerint Pavlik a meccs után visszatér középsúlyba, és júniuban, New Yorkban John Duddy (23 győzelem) ellen igyekszik majd megvédeni világbajnoki öveit, miközben Taylor biztosan marad nagyözépsúlyban.