A széthullásokról szóló hírekkel ellentétben a Pro-Box újra aktív, s ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Cséffalvay Péter nagy lendülettel szervezi az istálló újabb rendezvényét.
- Ahogy azt már elmondtam, ha a vége felé tartok a Pro-Box korábbi adósságainak felszámolásában, akkor ígéretemhez híven, rendezek egy gálát Popovics Tamásnak. Ez egy becsületbeli ügy, s a nehézségek dacára is tartom a szavam. E mellett az orosházi gála egy kísérlet is lesz, nem egyedül szervezem a rendezvényt, a meccshelyek egy részét kiadom más magyar promócióknak, bár a kollégák közül, meglepő módon csak kevesen élnek az alkalommal – fogalmazott a menedzser.
Cséffalvay Péter elmondta, a nemrég alakult, Klein Csaba vezette Thaifun Promotionnak is vázolta a lehetőségeket, ám a négy egykori versenyzőjét is foglalkoztató vállalkozás az amatőr ob-val egybeeső időpont miatt köszönettel, de visszautasította az együttműködést.
- A közös szervezés még egy új dolog, s kicsit kétkedve fogadják az istállótulajdonosok. Nem vagyok csalódott az eddigi gyenge érdeklődés miatt, Magyarországon kell egy kis idő, míg rend lesz a fejekben,

s rájönnek, a közös rendezésű gáláknak van létjogosultságuk. Nyitott vagyok a megkeresésekre, de október 11-ig le kell zárnom a dolgokat, hiszen ki kell alakítanom a gála végleges programját. Az általam nagyon kedvelt Matolcsi Józsinak is felajánlottam, rendezze Orosházán a búcsúmérkőzését, de Józsi most nem igazán akar bokszolni. Ám Veres László menedzserrel megbeszéltük, hogy egy másik öklözője, Dudás Tibor egy hatmenetes találkozót vív.
A tervezett három profi ökölvívó mérkőzés mellett három kick-boksz összecsapás, valamint kung-fu ütközet és bemutató is helyet kap majd a programban. Cséffalvay Péter küzdősportos kötődésének köszönhetően régóta kapcsolatban áll Bertók Róberttel, az egykori bunyós „hozza” majd a rendezvény másik részét.
A
monokli.com arról is értesült, hogy Cséffalvay Péter tárgyal a Békéscsabán élő olasz kisváltósúlyú EBU-EU-bajnok Giuseppe Laurival is. A nemrég WBC nemzetközi övet is szerzett öklöző ringbe lépne a gálán, de menedzsmentje a szervezésben is szerepet vállalna. A főmérkőzés persze Popovics Tamás a német Ronny Slomke elleni ütközete lesz.
- A WBF-világbajnok Prince Badi Ajamu elleni mérkőzés nem jött össze, sajnos nem tudtunk megállapodni, de ez korábban az Universumnak sem sikerült, akkora összeget kért az amerikai. Sokan felvetik, hogy milyen „komoly” szervezet a WBF, no azoknak csak annyit üzennék: azért Ajamu nem akármilyen ökölvívó. Előrehaladott tárgyalások folynak azonban a cirkálósúlyból lefogyasztó német Slomke menedzsmentjével, így szinte biztos, hogy Orosházán az EBU-EU félnehézsúlyú bajnoki övéért ellene lépek ringbe – nyilatkozta a
monokli.com-nak Popovics Tamás.
Felvetődik a kérdés, hogyan csatázhat Popovics egy EBU-EU címért, amikor a szervezet nemrég 1650 eurós büntetést rótt ki rá, amiért a hivatalos ajánlatételi eljárás után anyagi okokra hivatkozva visszalépett az EU-bajnok olasz Antonio Brancalion (28-6-2) elleni küzdelemtől.
- Nem kellett semmit kifizetnem, korábban is megmondtam, nem követtünk el semmit. Nem tartozunk az EBU-nak, ellenkező esetben hogyan rendezhetnénk gálát, s vívhatnék címmérkőzést? Az egész büntetéses cirkusz azért volt, hogy támadhassák menedzseremet, Cséffalvay Pétert. Olyanok is szidják, akik nem tettek le semmit a magyar ökölvívás asztalára. Ha belátnának a kulisszák mögé, akkor elismernék, Cséffalvay Péter szerepvállalása csak jót tesz a hazai profiboksznak – reagált Popovics.
Az öklöző nem problémázik azon, hogy a korábban tervezett mérkőzéshelyszín módosult, így szűkebb pátriája, Székesfehérvár helyett Orosházán kell meccselnie.
- Fehérvárott jelenleg nincsenek meg a feltételek, de nincs elvetve, hogy egyszer ott lépjek ringbe. Ha sikerrel abszolválom a Slomke elleni csatát, akkor jövőre megpróbálunk Székesfehérvárott rendezni egy rangos gálát. Sajnos az ottani sajtó nem igazán preferálja az ökölvívást.
A bunyos természetesen továbbra is Füzsesy Zoltán irányításával készül, akit nemcsak edzőjének és barátjának, hanem már kabalájának is tart.
- Jó passzban vagyok, nyáron sem engedtem el a súlyomat, végig edzettem, hiszen úgy volt, hogy lesz mérkőzésem. Hat hét van hátra az orosházi találkozóig, az igazi, szakmai meló még csak most jön. Nem akarok nagy szavakat használni, úgy is minden a meccsen dől el – fogalmazott Popovics Tamás, aki arra a felvetésre is válaszolt, nem lett volna-e jobb, ha az EBU-EU ütközet előtt egy felhozó összecsapást is beiktat programjába? - Persze, jó lett volna, de azzal főzünk, ami van. A mostani lehetőséget próbálom megragadni, tisztességesen felkészülök, s majd meglátjuk, ez mire lesz elég. De úgy hiszem, ilyen szinten már nem egy felkészülési meccs meglétén vagy hiányán múlik a siker, sokkal inkább fejben dőlnek el a dolgok!
Balogh Zoltán
fotók: saját és profibox.hu