2007. jan. 25., csütörtök, 15:482245 olvasás - 2 komment
Balzsay Károly szombaton, a düsseldorfi profi ökölvívógálán azzal a tudattal léphet ringbe, hogy sikere esetén a következő találkozóján már a Boksz Világtanács (WBC) nagyközépsúlyú nemzetközi címe lehet a tét. A szóban forgó övet jelenleg az Universum Box Promotion orosz versenyzője, Gyenisz Inkin birtokolja, aki azonban lemond övéről és legközelebb világbajnoki selejtező összecsapáson méreti meg magát.
hirdetés
Balzsay szombaton a dél-afrikai Soon Botes ellen vív 10 menetesre tervezett mérkőzést, azon a gálán, amelyen Erdei Zsoltnak az amerikai Danny Santiago elleni összecsapása lesz a fő mérkőzés.
A profik között százszázalékos (25 mérkőzés/25 győzelem) mérleggel rendelkező Erdei, a Boksz Világszervezet (WBO) világbajnoka hetedik alkalommal készül megvédeni három éve megszerzett címét.
Ellenfele, az amerikai Santiago eddig 32 profi meccsén csupán két vereséget szenvedett, s egyszer döntetlenre végzett. A gálán még egy magyar, a tavaly profinak állt Bedák Zsolt is részt vesz, aki az észt Sergey Tasimov ellen lép ringbe.