„Pimpa” az első menet 42. másodpercében kiütéses győzelmet aratott a szlovák versenytársa felett. Robert Csicso (0 győzelem – 3 vereség) a menet elején igyekezett hosszú karjaival távolt tartani a magyar klasszist, de Bedák már a tizedik másodperc környékén elkapta testen, aztán alig fél perc után egy bődületes fejre mért balhoroggal leterítette. A szlovák bokszoló nem állt fel a számolás végéig, vagyis a légsúlyban versenyző Bedák Pál (1 győzelem – 0 vereség) KO-val mutatkozott be a hivatásos ökölvívók között.
„Titkon ilyen bemutatkozásra számítottam, de az volt igazán fontos, hogy jól és eredményesen mutatkozzak be a profik között. Jól éreztem magam a ringben, megvolt az a természetes izgalom, stressz, ami minden eddigi fontos mérkőzésemet megelőzte. Így csak annyiban volt más, mint az amatőrök között, hogy félmeztelenül kellett bokszolni” – értékelt a meccset követően Bedák Pál.
„Nagyon jól sikerült a felkészülésem is, és nagyon jó volt ismét a testvéremmel együtt edzeni. Minden edzésen hajtottuk egymást, olyan volt a hangulat, mint amikor még mind a ketten amatőrök voltunk. Szerencsére „Conny” Mittermeier edzővel is hamar megtaláltam a közös nevezőt, nagyon rendes ember. A munka is jól megy vele, hamar rájöttem, hogy mikor mit akar, és azt is egyre jobban megértem, mikor mit mond.” – beszélt „Pimpa” a
monokli.com -nak.
Bedák Pál következő mérkőzés 2009. január 10-én, azon a németországi gálán lesz, ahol
Erdei Zsolt és Balzsay Károly is vb-címmérkőzésen lép ringbe!