www.monokli.com
Hírek/Cikkek Interjúk Videók Ranglista Erdei Zsolt Mart Építőipar Hasznos oldalak: az egérkímélő kezdőlap!Hasznos oldalak: az egérkímélő kezdőlap!

„Hóhér” már a következő meccset várja

A+A-
2008. jún. 5., csütörtök, 16:402203 olvasás - 6 komment


Hóhér már a következő meccset várja

A hajdúhadházi Nagy „Hóhér” József nem a levegőbe beszélt, amikor az IBC betöltetlen cirkálósúlyú bajnoki mérkőzése előtt azt ígérete, Legnicában meg akarja lepni a veretlen lengyel Pawel Kolodziejt. Az Atlantát is megjárt olimpikon igencsak vitatható pontozással maradt alul a hazai pálya minden előnyét élvező vetélytársával szemben.


Nagy Hóhér József.jpg

Nagy József hatalmas elánnal vetette magát a küzdelembe, többször gondot okozva a nyurga lengyelnek, aki a találkozó közepére igencsak elhasználódott. A hatodik menetben összefejelt a két bunyós, amit az erejével elkészülő Kolodziej sarka ügyesen kihasznált, a hetedik menetben a bíróval beszüntettették a mérkőzést, s a lepontozott csatából a polák öklöző került ki győztesen. Az elkeseredett Nagy József a mérkőzés után nem is tudott nyilatkozni, ám lenyugodva pótolta „hiányosságát” a monokli.com olvasói felé.

- Úgy álltam a mérkőzéshez, hogy mindenképpen nyerni akartam – kezdte Nagy József. – A bírók azonban miután lepontozták a mérkőzést, a lengyelt hozták ki győztesnek a kiegyensúlyozott találkozón. Ha egy picivel is, de úgy érzem, legyőztem Kolodziejt, én nyertem! Nagyon rossz érzés, ha az embernek tönkreteszik a munkáját, s mások döntenek a sorsáról. De ilyen a profiboksz, most már sokat nem problémázom rajta. Készülök gőzerővel a következő mérkőzésemre, remélem, ott már az eredmény is hízelgő lesz rám nézve.

A hajdúsági öklöző részleteiben is értékelte a lengyelországi ütközetet: – Már az első menetben éreztem, nem túl erős Kolodziej. A magasságához és a súlyához képest nagyobb ütéseket vártam tőle, de nem ütött nagyobbakat, mint egy nagyközépsúlyú. Lehet, a fogyasztás, lehet a rossz formaidőzítés miatt, de egyáltalán nem éreztem az ütései súlyát. Bátran bunyóztam, bevállaltam a belharcot, hiszen csak ott lehetett keresnivalóm egy 17 centiméterrel magasabb ellenféllel szemben. Igyekeztem minél többször testen eltalálni, s felütésekkel fejen, ezek egész jól sikerültek. Amikor látta, hogy bajba került, rögtön fogásba menekült, s ezt a mérkőzésvezető lengyel bíró végig hagyta. Ilyenkor nem volt könnyű dolgom, egy 90 kilós testet megtartani nem egy leányálom, eléggé beszűkült a mozgásterem.

A hetedik menetben az orvos által beszüntetett, majd lepontozott találkozó után sokan gratuláltak Nagy Józsefnek, míg a hazai pályán küzdő lengyelt kifütyülte a publikum.

- Ahogy a szorítósarokból a mérkőzés után az öltözőbe mentem, útközben „lepacsiztak” velem a lengyel szurkolók, s mutatták, hogy jól bokszoltam. A velem egy öltözőben helyet kapó külföldi öklözők és edzőik is gratuláltak, csalást emlegettek, de a jelenlévő német menedzser, Olaf Schröder szavait is lefordították, aki azt mondta: nincs vita, ez a meccs a tiéd volt!

A sportoló elmondta, azzal, hogy jól helytállt a lengyelországi megmérettetésen, kicsit elégtételt érez azokkal az internetes fórumozókkal szemben, akik sokszor élcelődnek súlyán és tudásán.

- Kíváncsi lennék most azoknak az arcára, aki a fórumokon írják a pitiáner dolgaikat, kövérnek, favágónak neveznek, akinek semmi köze nincs a bokszhoz. Most vajon milyen kommentárt fűznek a meccsemhez?

Az ökölvívó beszélt a jövővel kapcsolatos terveiről is: – Most adok magamnak néhány nap pihenőt, kijöttek az arcomon az ilyenkor szokásos dudorok, horzsolások is. Pénteken újra kezdem a tréningeket, ugyanolyan tisztességgel, motiváltan, mint a Kolodziej elleni összecsapás előtt. Felpiszkált a mérkőzés, tudom, lehet keresnivalóm cirkálósúlyban is, élvezem a bokszot. Kértem menedzseremet, Petrányi Zoltánt, minél hamarabb hozzon össze újabb mérkőzést számomra. Addig kell ütni a vasat, míg meleg!

Balogh Zoltán
Értékelje cikkünket: (Eddig 15 szavazat érkezett)

Ez elég gyenge lett... 1 Harmatos kis írás... 2 Adok még egy lehetoséget... 3 Alaposabb munkát várok el... 4 Nem ártana jobban tájékozódni a témával kapcsolatban... 5 Elmegy, bár vannak hiányosságok... 6 Elég jól sikerült... 7 Szépen kidolgozott, korrekt írás... 8 Teljesen belefedkeztem az olvasásba... 9 Ha minden cikk ilyen lenne... :) 10
Adja hozzá a kedvencekhez:

 
Moderálási alapelvek!
Szólj hozzá!!
Név:
E-mail cím:
Regisztráció
Belépés
Regisztráció lépései:
1. Kérem adjon meg egy felhasználói nevet és egy email címet!
2. Kattintson a "Regisztráció" menügombra!
3. Az e-mailben kapott linken keresztül aktiválhatja a regisztrációját!
4. Kattintson a belépés gombra!
Megmondóbox:
BB kódok: [b]félkövér[/b] [u]aláhúzott[/u] [i]dőlt[/i]
Elküld
Frissít
Fordít


Hozzászólások: ( 6 hozzászólás érkezett )
6 anton [2008-06-08 16:46:25]
Józsi ezt a formát az elmúlt 2 hónapban hozta össze, amit a szurkolók nem tudhattak. Meglátjuk, lesz-e kitartás. Persze ehhez rendszeres meccsek kellenek. Hajrá!
5 VRRRT [2008-06-05 22:03:16]
A felvételen úgy láttm, h majdnem végig szét van nyílva a szemöldöke.
Gondolom a polákok látták, h szenvedős a meccs, sérült is a srác, inkább kihúzzák a 7.menetig, pontozással megnyerik, és aztán gyorsan elfelejtik a meccset...
4 Csepi [2008-06-05 20:44:53]
VRRRT
Valóban sok volt a fogás a meccsen, de hogy Józsi szempontjából nézve, a legnagyobb jóindulattal is a lengyel vezetett volna 58-56-ra, az egy óriási tévedés. Nálam Józsi vezetett, de tudom, hogy ilyen meccset általában a hazainak adnak. Amiért én igazából fel voltam háborodva, az a sérülés miatti leléptetés volt.
Koledzei pont kapott egy nagy balhorgot, miután a bíró, a sérülésre hivatkozva, megállította a küzdelmet, és a sarokba kisérte a lengyelt. A seb ekkor egyáltalán nem vérzett, tehát egyértelmű, hogy ez csak kifogás volt, csupán segíteni akarták a hazai versenyzőt, akin egyértelműen látszot, hogy kínlódik, és kondicionális problémái vannak.
Ez a meccs bnem ment volna végig. Józsi nyert volna tko-val.

"A lengyel sebe csúnya volt, nem tett volna jót neki még pár ütés."
Ez egy igazi nőies hozzászólalás volt. Persze, egyik sebnek sem tesz jót, ha ütés éri, de a sérülést a szünetben szakszerűen leápolták, és egy csepp vér sem folyt már belőle.
3 VRRRT [2008-06-05 19:29:34]
A meccsen sok volt a fogás, és kevés a pontos találat.
Az "igencsak vitatható pontozás" azért túlzás. A legnagyobb jóindulattal, a hazai pályától eltekintve is vezetett a polák 58-56ra egy nehezen pontozható meccsen.
Hazai pálya előnye? A bíró jóval többször figyelmeztette a hazait...
A lengyel sebe csúnya volt, nem tett volna jót neki még pár ütés.
Az viszon igaz, h Józsi várkozáson felül teljesített, bár az ütőereje cirkálóban továbbra is kérdéses. Majd a következő meccsek eldöntik, h mit tud itt.
2 konig [2008-06-04 22:28:08]
Én nem fikáztam soha,megvan a saját stílusa,kár,hogy idegenben ez a helyzet,de szerintem van benne "valami"..
Hajrá Józsi,le kell szarni a fórumozókat,könnyű ütni a klaviatúrát,és okoskodni......
1 leonidasz [2008-06-04 12:02:22]
gratulálok mindenesetre a meccshez, tényleg jó volt Józsi....de akkor ebből kiindulva tudna ő sokkal jobb lenni egy komoly alapozás, majd az ezt követő finomitó tréningek után


Impresszum Levél nekünk Médiaajánlat
www.monokli.com
monokli@monokli.com


SITEMAP XML Küzdelem a spammelők ellen site statistics SG.hu WebTop
Magyar hungaroo.com - A magyar linkjegyzéke Magyar Honlap Linkek Best-Top Statisztika