A két harcos rövid nyilatkozata következik.
„Nem azért mondom, mert biztos voltam a győzelmemben, ám ennél azért komolyan küzdelmet vártam. Már az elején gyorsabbnak bizonyultam nála, és ezzel nem tudott mit csinálni. Egyszer talált el komolyabban, testen, de összeszorítottam a fogam és mentem tovább” – jelentette ki az immáron egyesített, WBA/WBC világbajnok Mikkel Kessler (38 győzelem – 0 vereség).
„Dinamit van ennek az embernek a kezében! Csupán egyszer aludtam el, ő egyből kiütött. Hosszabb küzdelemre rendezkedtem be, szerettem volna teste megpuhítani az elején, de ez nem sikerült. Kessler extraklasszis bokszoló! Még nem tudom folytatom-e, frissek még a sebek, szeretném tisztán látni, hogy milyen lehetőségeim vannak még” – beszélt érzéseiről a detronizált, 35 esztendős német harcos, Markus Beyer (34 győzelem – 3 vereség – 1 döntetlen).
Néhányszáz kilométerrel arrébb, Manchesterben, Frank Warren arról beszélt a Calzaghe-Bika mérkőzés után, hogy tárgyalások lesznek egy Calzaghe-Kessler szuperküzdelemről. Persze korai bármit is mondani, de végre van egy olyan párosítás a súlycsoportban, ami vitán felül az egyik legjobban várt küzdelem lenne szerte a világban.