
A mexikói harcos elkezdte az öt hetes intenzív felkészülést, hogy az „Év Bokszolója” titulusát birtokló Fülöp-szigetekit le tudja győzni egy 12 menetes nagypehelysúlyú viadal keretében, ami 31 nap múlva lesz esedékes.
„Nem csak a személyes bosszú hajt, az országomért harcolok, és a mexikói honfitársaimért, akik Pacquiao áldozatául estek” – beszélt Barrera az egyik edzés után. Mint ismeretes, Pacquiao olyan névvel is illetik, hogy a „Mexikói Gyilkos”, merthogy Solis, Morales, Larios, Velazquez és Lucero is áldozatul esett a filippínó ringbeli pusztításának.
„Keményebben edzem, mint valaha. Nagyon helyben akarom hagyni Mannyt. Ez már több mint személyes ügy. Számomra ez a nemzetem büszkeségéről is szól.” – fogalmazott Barrera.