Szombat éjjel Mexikóban bokszolt a legendás Julio Cesar Chavez fia, Chavez Jr. (37 győzelem – 0 vereség – 1 döntetlen), aki már maga is elismert és népszerű bokszolója hazájának. A 22 esztendős bunyós azonban nagyon megszenvedett az amerikai Matt Vanda (38 győzelem – 7 vereség) ellen, aki becenevéhez („Predator”) méltóan tíz meneten át üldözte versenytársát. Chavez az első 5. menetben még állta a sarat, ám a mérkőzés második felében Vanda nagyon rákapcsolt, majd a meccs végén még bajba is került.
A végeredmény megosztott pontozás lett, amely során az egyik pontozó 96-95 arányban Vandát látta jobbnak, a másik kettő a mexikóit. Ám míg a 97-93-as pontozás csak némi huhogást váltott ki a mexikói közönség soraiban, addig a 100-90 arányú ítélet bejelentésekor elszabadult a pokol, a publikum dobálózásba kezdett.
Az eset után a csalódott győztes a lehetséges visszavonulásról is beszélt: „Az emberek azt szerették volna, ha kiütöm az ellenfelem, de nem tudtam. Az emberek nem voltak elégedettek, de mit tudok tenni? Bokszolóként mit is mondhatnék? Nem tudom mit kellene tennem, nem tudom, mit fogok tenni… gondolkodnom kell…talán visszavonulok!” – így a kis Chavez.
A legendás édesapa, Chavez Sr. védte fiát, aki szerint csak egy részeg banda provokációja volt az incidens. Majd hozzátette, hogy fia magas lázzal vállalta a meccset, mert nem akarta cserben hagyni közönségét.
hirdetés
Értékelje cikkünket: (Eddig 0 szavazat érkezett)
Adja hozzá a kedvencekhez:
Szólj hozzá!!
Név:
E-mail cím:
Regisztráció
Belépés
Regisztráció lépései:
1. Kérem adjon meg egy felhasználói nevet és egy email címet!
2. Kattintson a "Regisztráció" menügombra!
3. Az e-mailben kapott linken keresztül aktiválhatja a regisztrációját!