- Óriási mérkőzés várható bajnok, mit vársz ettől a meccstől a bokszkarriered leghosszabb, 16 hónapnyi kihagyása után?
- Készen állok a mérkőzésre. A kihagyás csak még éhesebbé tett, még jobban akarom ezt a harcot. Voltam már ilyen helyzetben azelőtt is. Az Erik Morlaes elleni csatám után vállműtétem volt, ami 15 hónapnyi kényszerpihenőt eredményezett, s ezek után küzdöttem meg Carlos Hernandezzel. Ugyanaz a helyzet, csak más az ellenfél.
- Szóval már voltál ilyen szituban. Már veteránnak számítasz a nagy bokszoló elleni csatákban, merthogy Hernandez és Morales mellett Meyweather ellen is mérkőztél már. Látható, hogy a legmagasabban rangsorolt ellenfeleid voltak, és mindegyiket „túlélted”. Bár mostanában volt két vállműtéted, illetve vakbélgyulladásod. Hogyan vészelted át ezeket, és hogyan tudtál készülni erre a meccsre? Visszavetett valamennyire a felkészülés alatt?
- Persze ez mind hátrányt jelentett. Akármilyen műtétről legyen is szó, óvatosan kell kezelni, de szerencsére a vakbélműtétem után egyből tudtam edzeni. Persze nem edzettem teljes intenzitással, csak formában tartottam magam és irigykedve néztem, ahogy a többiek edzettek.
- A szombati mérkőzés két amerikai-mexikói presztízscsatája lesz, igazi szemet szemért harc, nemde?
- Igen, erre számítok. Biztos vagyok benne, hogy Julio Díaz és én is tudjuk a dolgunkat, szóval jó kis meccsnek nézünk elébe. Mindketten megcsináltuk a házi feladatot, és ezt be is fogjuk mutatni.
- Julio fiatalabb nálad, de rutintalanabb. Ezek a te malmodra hajtják majd a vizet?
- Persze ez jelenthet egy kis előnyt a számomra, de az, hogy ő fiatalabb, okozhat még problémát a ringben, de a tapasztalat az tényleg nagyon fontos. Tudom, hogy gyorsabb nálam. Nagy meccs lesz! Nem becsülöm le őt, de tudod, hogy én is bele szoktam adni mindent, szerintem ő is.
- Julio bemutatta, mire képes a veterán harcos, Jose Luis Castillo ellen. Megverték akkor, de nem csorbult a hírneve. Láttad azt a mérkőzést?
- Igen, láttam. Szép mérkőzés volt, így képzelem el a mi összecsapásunkat is, és remélem szombaton is a veterán harcos fog győzni.
- Ez a címvédő mérkőzés sokat jelent a számodra. Hallottam, hogy nemrég azt nyilatkoztad, hogy nem csak magadért, hanem Leavander Johnsonért is küzdesz majd. Mondj erről valamit.
- Köntörfalazás nélkül mondom, nagyon tisztelem a Johnson családot. Megpróbálok tisztelegni Leavander előtt, és keményen harcolni a győzelemért.
- A meccs után mi marad még Jesus Chavez számára?
- Egyszerre csak egy lépés. Jelenleg csak Julio Díaz létezik.
- Mire számíthatunk ezen a mérkőzésen, közted és Díaz között?
- Óriási meccset. Felkészültem, amennyire a testem engedte, de magabiztos vagyok.
- Mit mondanál a texasi rajongóidnak és a mexikói nemzetnek?
- Örülnék, ha ismét jó tudnám őket szórakoztatni. Mindenki támogatását és figyelmét köszönöm.