Péntek éjjel a texasi Grapevine-ben lépett kötelek közé a WBC korábbi nehézsúlyú világelsője, Samuel Peter (34 győzelem – 3 vereség). A nigériai bokszoló, aki a 4. meccsét bokszolta a Top Rank színeiben, már a második menetben TKO-val győzött az Oleg Maszkajevet „nyugdíjazó” Nagy Aguilera (15 győzelem – 3 vereség) ellen.
Peter előbb egy hatalmas jobbossal padlóztatta Agulierát, majd a számolást követően lefiniselte. Ekkor már csak fél perc volt hátra a második menetből.
A mérkőzés egyébként IBF eliminátor küzdelem volt, vagyis Peter a világbajnok Vlagyimir Klicsko kihívásának jogát nyerte el, ám mint ismert, az olimpiai bajnok Alexander Povetkin is ugyanilyen státusban van, így előbb az orosz bokszoló kap lehetőségek az ukrán ellen. Peter egyébként 2005. őszén már bokszolt az ifjú Klicskóval, de hiába küldte padlóra háromszor is, azt a meccset a jelenlegi WBO/IBF világbajnok nyerte pontozással.
Érdekesség, hogy Peter súlya a mérlegelésen mindössze 107,7 kg volt, amilyen alacsony értéket 2001-óta nem mértek a nigériainál.
Végre!Kihívták Povetkint Peterék,bár szerintem úgysem fogják elvállalni! Inkább húzzák majd az időt,ahogy eddig is!Majd bemondanak Wladéknak valamilyen elképesztő összeget,mint ahogy tették Valunál is! De lagalább hiteles kihívókat találnának neki,nem ilyen Morákat,ahogy ezt még Abra is elismerte! :)
2The Executioner[2010-03-14 15:59:51]
Nagyon lefogyott Peter,és látszik,hogy komolyan veszi a visszatérés dolgot! Bár szerintem előtte úgyis lesz 1-2 felhozómeccs. Nagyon megnéznék egy Povetkin elleni derbit,mivel mindketten az IBF-nél lettek kihívók!Mondjuk nem értem,hogy hogyan lettek mindketten Title Eliminator győztesek?Gondolom a Sau is húzza az időt Wlad ellen! Van még mit fejlődnie Peternek,mert lehetne gyorsabb,de Arreola,és Dimitrenko nem lenne ellenfél,szerintem!povetkin talán kipontozná,mint Chambers,ha kibirná a végéig,talán!De ha így tartja kondiját a nigériai harcos,akkor még nagy meglepetések várhatók tőle!
1leeloodallas[2010-03-14 11:38:41]
Na most megint hallgathatjuk, hogy majd ő megbünteti a csúnya fehér óriásokat, meg hasonló elmés megjegyzéseket. Alig várom, hogy Vladimir is úgy megalázza, mint tette azt a bátyja. Sajnos azonban újra és újra lehetőséget fog kapni ez a félember a menedzsmentje miatt. Talán, ha Povetkin, Arreola, meg talán Dimitrenko sorban megverné, esetleg még valaki, talán lemondanának erről a szánalom-halmazról...