2009. dec. 10., csütörtök, 22:101340 olvasás - 1 komment
A veretlen universumos Gennady Golovkin (18 győzelem – 0 vereség) kibocsátott egy nyilatkozatot, miszerint kötelező kihívóként a WBA középsúlyú bajnok Felix Sturm övére fáj a foga.
„Amikor megtudtam, hogy a WBA Felix Sturm hivatalos kihívójának jelölt, és azonnal büszkén újságoltam mindenkinek, hogy készen állok. Meg akarom kapni a világbajnoki övet.” – jelentette ki a kazah.
„Felix azt állítja, hogy még nem állok készen, de meg fogom mutatni neki, hogy ki az igazi bajnok. Amatőrként olyan bokszolókat vertem, mint a Super Six tornán szereplő Andre Dirrell, és a nagyközépsúlyú IBF bajnok Lucian Bute, akik nagy nevek. Sturmot szintén legyőzőm. De szerintem Felix be fog tojni, és inkább feladja a vb-címét.”
Mint ismert, Sturm hivatalosan még mindig az Universum alkalmazottja, ám kijelentette, hogy szerződése lejártáig nem lép ringbe, és azt követően saját kezébe veszi majd sorsa alakulását. Golovkin egyébként a WBO-nál is ranglistavezető, ahol Kelly Pavlik a címvédő.
hirdetés