2009. okt. 17., szombat, 16:201101 olvasás - 10 komment

A boldog, ölelkezős pillanatoknak vége, szombat este Notthingham-ben megküzd egymással a WBC nagyközépsúlyú bajnok Carl Froch (25 győzelem – 0 vereség) és az olimpiai bronzérmes kihívó Andre Dirrell (18 győzelem – 0 vereség), s mindez a “Super Six” nevű szupertorna keretén belül teszik.
Amikor bejelentették ezt a páratlan tornát, a hat ökölvívó nagyon barátságosan pózoltak a kameráknak, az arcokon fültől-fülig mosoly volt látható, és mindenki mindenkiről csupa jót mondott. Ám ennek vége, Dirrell például igen barátságtalan hangnemben kezdett nyilatkozni ellenfeléről, ami az angol Carl Froch kicsit ki is akadt.
„Nem nagyon izgatnak a szavai, de mindent elmond a jelleméről, hogy amikor New Yorkban találkoztunk, barátságosan ugrattuk egymást, kezet fogtunk, ölelkeztünk, majd a hátam mögött szórta a sok szart. Nem akarok ebben részt venni, majd az ökleim beszélnek szombat este” – mondta Froch, aki szintén jól ismert mocskos szájáról.
„Tudja, hogy szombat este túl mély vízbe kell gázolnia. Komoly bajban lesz, amikor elkezdem ütni, bár szerintem hamar felveszi a nyúlcipőt, és körbe-körbe szaladgál majd a ringben. De tizenkétszer három perc hosszú idő, úgyis elkapom. A világbajnoki cím nem megy sehová!”
„Remek volt a felkészülésem. Ledolgoztam a seggemet is, szinte világít a gatyámon át, úgy fénylik. Remélem az ellenfelem jól megnézte magának az övet, mert most látta utoljára. Szavamat adom, hogy hazaviszem” – jelentette ki Dirrell. „A szurkolói nem akadályozhatnak meg, hogy a pokolba küldjem. Síri csönd lesz a csarnokban, csak az anyja sírása visszhangzik majd.”
A SPORT2 TV szombat este 22:45-től élőben közvetíti az Abraham-Taylor (Berlin) és a Froch-Dirrell (Nottingham) küzdelmeket.
hirdetés