2010. ápr. 15., csütörtök, 16:43861 olvasás - 0 komment

A német Sauerland Event ökölvívó vállalkozás profi szerződést kötött az igen tehetséges svéd Erik Skoglunddal. A fiatal ökölvívó jövő szombaton, a Kessler-Froch gálán Dániában mutatkozik be, ellenfele a Profibox Promotion versenyzője, Szalai Viktor lehet.
A cirkálósúlyú bokszoló edzője Karsten Rower lesz, aki az IBF középsúlyú vb-címvédőjével, Sebastian Sylvesterrel is dolgozik.
„Nagyon örülünk, hogy Eriket a csapatunkban tudhatjuk” – fogalmazott Hagen Doering, a Sauerland sportigazgatója. „Ő egy nagy tehetség, ami magában hordozza azt a lehetőséget, hogy egy napon nagy bajnok lehet. Gondosan megtervezzük a csúcsra vezető útját.”
„Azért választottam a Sauerland csapatot, mert ők a legjobbak a profi ökölvívás piacán” – jelentette ki Erik Skoglund. „Nagyon tapasztaltak, hozzáértők, és megvan a hátterük ahhoz, hogy világbajnok lehessek egy napon.”
Erik Skoglund már 15 évesen a svéd felnőtt bajnokságban indult, fiatal kora ellenére többszörös felnőtt bajnok, korosztályos aranyérmeit szinte lehetetlen felsorolni.
hirdetés